KAPAKLI HALI YIKAMA EMİROĞLU HALI YIKAMA

Halılar Nasıl Yıkanır?

Halılar, pek çok şekilde yıkanır ve eğer kullanılan halı yıkama tekniklerini bilmiyorsanız halınız için en ideal yöntemi seçmeniz mümkün olmayabilir. Çünkü yıkama teknikleri, halının cinsine göre değişmektedir.
Aşağıda size yardımcı olabilecek bazı halı yıkama teknikleri sunulmuştur; lütfen ayrıntılı bir şekilde okuyunuz.

Derinlemesine Halı Yıkama Nasıl Yapılır?


Derinlemesine halı yıkama, sadece profesyonel halı yıkamacılar tarafından gerçekleştirmiş olan ve külfetli bir halı yıkama yöntemidir.

Adresten alınan halılar, halı yıkama tesislerine götürülerek bir dizi işlemlerden geçirilir. Öncelikle toz alma dolabında halıların kaba tozları alınır. Sonra yarı otomatik ve tam otomatik halı yıkama makineleri nıkullanılarak halı yıkarKapaklı Halı Yıkama Yıkama işlemini müteakip durulanan halılar, kurutma odalarında kurutmaya bırakılır. Son aşamada temizliği kontrol edilen halılar, paketlendikten sonra teslim edilmeye hazır hale gelir.

Halıların derinlemesine yıkanması için en az 6 ayda bir profesyonel bir halı yıkama firmasına verilmesi gerekir. Halıları nasıl yıkadığı belli olmayan oto yıkama tesislerindense kaçınmak gerekir.

Şampuanlama ile Halı Nasıl Yıkanır?


Şampuanlama yöntemi, en fazla bilinen ve en ekonomik halı yıkama tekniklerinden biridir. Bu yöntemde halıların nasıl yıkandığına gelince; önce, halı yıkama şampuanı Kapaklı Halı Yıkama veya solüsyonu köpürtülerek halıya sürülür. Köpüğün bileşim maddeleri, halıdaki kir taneciklerini çeker. Halı bu şekilde kuruduğunda, üstündeki köpük tabakası katılaşır ve halı liflerinden ayrılır. Sonra bu katı kalıntılar, elektrikli süpürgesi veya halı yıkama süpürgesiyle süpürülür. Kapaklı Halı Yıkama, Emiroğlu Halı Yıkama, Kapaklıdaki Halı Yıkama Firması, Halı yıkamacı, Bir Günde halı yıkama, Halı yıkama firmaları, Halı yıkama fiyatı, Çerkezköy halı yıkama, Kızılpınar halı Yıkama, Karaağaç Halı yıkama
Detaylı bir işlem gerektirmediği için, şampuanlama ile yıkama yüzeysel temizlik için en fazla kullanılan halı yıkama yöntemidir. Sadece halı şampuanı ve vakumlu bir süpürge gereklidir.

Piyasada çok çeşitli halı yıkama şampuanları mevcuttur. Fakat halıda yırtıklar var ise, halı şampuanı nın halıya zarar vermemesi için dikkat etmeniz gerekir.

Buharla Halı Nasıl Yıkanır?


Buharlı yıkama yöntemi, birçok uygulamada etkili olabildiği için sıkça başvurulan halı yıkama teknikler indendir.
Aslında buharlı yıkama yönteminde halı yıkanır iken buhar değil sıcak su kullanılır. Suyun sıcaklığı genelde 65-100 derece arasındadır. Yüksek sıcaklıktaki su, basınçla halıya püskürtelerek halıdaki kir parçacıklarının çözülmesini sağlar. Kapaklı Halı Yıkama, Emiroğlu Halı Yıkama, Kapaklıdaki Halı Yıkama Firması, Halı yıkamacı, Bir Günde halı yıkama, Halı yıkama firmaları, Halı yıkama fiyatı, Çerkezköy halı yıkama, Kızılpınar halı Yıkama, Karaağaç Halı yıkama Sonra, kir parçacıkları vakum makinesiyle çekilir ve halı yıkama makinası içerisindeki hazneye hapsolur. Kullanılan suya ayrıca deterjan veya temizlik solüsyonu katılır.

Buharla yıkama, halının derinlemesine temizlenmesine yakın sonuçlar veren bir halı yıkama işlemidir. Sıcak su hemde bakterileri, mantarları ve toz akarlarını da öldürür. Böylece, buharlı halı yıkama yapıldıktan sonra halı, alerji yapan maddelerden arınmış olur.
Buharlı yıkama yöntemini nasıl Kapaklı Halı Yıkama kullanacağınızla ilgiliyse, profesyonel halı yıkama firmasına danışmanız mutlaka önerilir. Çünkü halı yıkama firmaları, halının cinsinden anlarlar ve hangi halıda kaç derece sıcak su kullanılması ile hangi halının nasıl yıkanması gerektiğini bilirler. Kapaklı Halı Yıkama, Emiroğlu Halı Yıkama, Kapaklıdaki Halı Yıkama Firması, Halı yıkamacı, Bir Günde halı yıkama, Halı yıkama firmaları, Halı yıkama fiyatı, Çerkezköy halı yıkama, Kızılpınar halı Yıkama, Karaağaç Halı yıkama, Profesyonel halı yıkama fabrikalarında, çoğu zaman tekerlekli sıcak su püskürtme makinası kullanılarak halı yıkanır. Kiraya verilen bularlı halı yıkama makinaları de vardır. Kapaklı Halı Yıkama
Eğer nasıl olsa ben yıkarım diyor ve halı yıkamacı yerine halıyı kendiniz yıkamak istiyorsanız, kiraladığınız halı yıkama makineleri ile halıyı kendiniz temizleyebilirsiniz.
Buharlı yıkama yönteminin maliyeti fazladır. Kiralanan halı yıkama makinesi fiyatları, marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir.

Kuru Halı Temizleme ile Halı Nasıl Temizlenir?


Bu yöntemde su kullanılmadığı için kuru halı temizleme adını almıştır. Kuru temizleme yönteminde halı deterjan, çözücü ve çok az miktarda su içeren emici bir toz kullanılarak yıkanır. Emici toz, halının üstüne serpilir ve makineler yardımı ile yayılır. Kapaklı Halı Yıkama15 dakika kadar bekledikten sonra toz, elektrikli süpürge ile çekilir ve böylelikle tozun emdiği kirler çekilmiş olur. Yüzeysel temizleme düşünüyorsanız, halının ıslanmasına gerek olmadığı için bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Köpükle Halı Nasıl Yıkanır?


Köpüklü halı yıkama, buharlı halı yıkama ile beraber düşünülebilir. Döner başlıklı fırça yardımı ile, halının üstüne şampuan yayılarak köpürtülür. Sonra köpüğün kuruması için yaklaşık 1 saat beklenir. Kir, vakum makinası yardımı ile çekilir. Kapaklı Halı Yıkama, Emiroğlu Halı Yıkama, Kapaklıdaki Halı Yıkama Firması, Halı yıkamacı, Bir Günde halı yıkama, Halı yıkama firmaları, Halı yıkama fiyatı, Çerkezköy halı yıkama, Kızılpınar halı Yıkama, Karaağaç Halı yıkama Şampuanın tamamı vakum makinası ile çekilemeyebileceğinden dolayı, bu işlemden sonra buharlı yıkama yapmak gerekebilir. Köpüklü yıkama ile halılar kolaylıkla yıkanır, ama derinlemesine halı yıkama işleminin yerini tutmaz.

Kapaklı Halı Yıkama,
Emiroğlu Halı Yıkama,
Kapaklıdaki Halı Yıkama Firması,
Halı yıkamacı,
Bir Günde halı yıkama,
Halı yıkama firmaları,
Halı yıkama fiyatı,
Çerkezköy halı yıkama,
Kızılpınar halı Yıkama,
Karaağaç Halı yıkama